Pensje samorządowców ostro w dół. Zemsta za nagrody?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Pensje samorządowców ostro w dół. Zemsta za nagrody?

Marta Gawina

To już pewne. Wynagrodzenia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz ich zastępców zostaną obniżone o 20 proc. Tak zdecydował rząd. Obniżki zaczną obowiązywać od 1 lipca. - Rząd chce przykryć swoje błędy - uważa prezydent Białegostoku Tadeusz Truskoalski.

Średnia pensja podlaskiego wójta, prezydenta, czy burmistrza waha się w granicy 12 tys. zł miesięcznie, choć oczywiście są wyjątki. Należy do nich m.in. właśnie prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, któremu radni PiS obniżyli pobory o ok. 3,8 tys. zł.

Teraz obniżki czekają wszystkich włodarzy i ich zastępców. Rząd przyjął rozporządzenie w tej sprawie. Dotyczy ono minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia. Średnio obydwie te stawki zostaną obniżone o 20 proc. Nowe rozporządzanie wejdzie w życie 19 maja. Niższe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca. A to oznacza, że średnie miesięczne wynagrodzenie będzie w granicach 9-10 tys. zł.

Dla wielu samorządowców decyzja rządu ma jedną przyczynę. To ujawnienie nagród dla ministrów, które przyznała premier Beata Szydło.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

co o obniżeniach pensji sądzą samorządowcy

 

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.