Adam Muśko

Pierwsze sprawdziany

Kamila Skrzypkowski (niebieska koszulka) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Ostrołęce. Fot. Oliwer Kubus Kamila Skrzypkowski (niebieska koszulka) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w Ostrołęce.
Adam Muśko

W finale turnieju towarzyskiego w Ostrołęce Ślepsk Suwałki (I liga) wygrał 3:0 z BAS Białystok (II liga)

Zawodami w Ostrołęce obie podlaskie ekipy rozpoczęły cykl turniejów przed rozgrywkami ligowymi.

W pierwszym dniu zawodów Ślepsk, który w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w I lidze, wygrał 3:2 z gospodarzami Energą Ostrołęka (II liga). W finale suwalczanie pokonali 3:0 BAS.


- Pokonaliśmy zespoły z II ligi, ale są to ekipy z dużymi ambicjami. Energa i BAS mają ambicje mocno zaistnieć w II lidze, a nawet w planach awans - mówi Wojciech Winnik, prezes i atakujący Ślepska, który w Ostrołęce z powodu kontuzji nie grał. - My z kolei, biorąc pod uwagę ciężkie treningi, wypadliśmy dobrze. Oczywiście brakowało trochę świeżości, ale na tym etapie to normalne.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany przyjmujący Ślepska Kamil Skrzypkowski, a wyróżnienie dla najlepszego w drużynie zgarnął środkowy Łukasz Rudzewicz.

- Tak więc najlepiej wypadli nasi najbardziej doświadczenie zawodnicy, bez których trudno sobie wyobrazić zespół Ślepska - mówi Winnik. - Ci dwaj siatkarze i jeszcze Adrian Hunek to kręgosłup drużyny.

W najbliższy weekend Ślepsk zorganizuje mocno obsadzony VIII Memoriał Józefa Gajewskiego. Zagrają między innymi ekstraklasowe: Społem Kielce, MKS Będzin oraz przedstawiciel najwyższej ligi ukraińskiej Vinnytsia Ukraina.

Z kolei białostocki BAS, który przygotowuje się do rozgrywek II ligi rozegrał dwa spotkania z I-ligowcami. Awans do finału białostoczanom dała wygrana 3:1 z KPS Siedlce.

- W finale podjęliśmy walkę w każdym z setów, lecz to drużyna Ślepska zachowywała w końcówkach zimną krew i potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W meczu nie zabrakło efektownych akcji z jednej jak i z drugiej strony siatki - twierdzi Dawid Wiczkowski, rozgrywający BAS. - Cieszy wygrana z I-ligowym KPS Siedlce. Ważne jest także to, że trener Eugeniusz Iwaniuk mógł skorzystać z wszystkich zawodników.

Najlepszym zawodnikiem białostockiej ekipy został Cezary Stanisławajtys.

W weekend BAS zagra w Białej Podlaskiej.

Wyniki spotkań półfinałowych

Energa Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 2:3 (21:25, 25:23, 18:25, 25:23, 10:15).

KPS Siedlce - BAS Białystok 1:3 (20:25, 25:20, 21:25, 17:25)

Finał

Ślepsk Suwałki - BAS Białystok 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

Ślepsk: Szczytkov, Sasak, Skrzypkowski, Laskowski, Rudzewicz, Hunek, Filipowicz (libero) oraz Krupiński, Lesiuk.

BAS: Wiczkowski, Ignaciuk, Gajowczyk, Ociepski, Stanisławajtys, Sterna, Kuś (libero) oraz Stabrawa, Kowalewski, Głowacki, Tokajuk, Cylwik.

Mecz o 3. miejsce

Energa Ostrołęka - KPS Siedlce 3:2

Końcowa kolejność

1. Ślepsk Suwałki

2. BAS Białystok

3. Energa Ostrołęka

4. KPS Sieldce

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.