Piknik dla Grupy Medival. Spotkajmy się przy Spodkach

Czytaj dalej
Jerzy Doroszkiewicz

Piknik dla Grupy Medival. Spotkajmy się przy Spodkach

Jerzy Doroszkiewicz

W ostatnią sobotę lipca złodzieje zniszczyli wyposażenie i zabudowę ambulansu Grupy Ratowniczej Medival. Białostoczanie spontanicznie organizują piknik, by pomóc wyremontować karetkę.

- Członkowie Grupy Medival są bardzo skromni i nie chcą prosić o wsparcie, ale my wiemy, że go potrzebują - mówi Piotr Czaban, dziennikarz i społecznik, który rozkręca akcję w mediach.

Ratownicy ci są znani w całym Białymstoku. Z ich usług korzysta np. Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wysyła karetkę Medivalu, jeśli te pogotowia są na wyjazdach. A sam Medival działa non profit. Choćby zabezpieczając przejazdy rolkarzy podczas kolejnych „nightskatingów”. I właśnie po powrocie z ostatniego takiego przejazdu rolkarzy, ktoś zdemolował pozostawiony na parkingu ambulans i ukradł część wyposażenia.

- Wszczęliśmy dochodzenie. Apelujemy też do świadków o wszelkie informacje - mówi Edyta Wilczyńska z podlaskiej policji.

W sobotę, 11 sierpnia, o godzinie 11, przed Spodkami WOAK ruszy piknik
. Będą mini koncerty, grill, stoiska z domowymi ciastami, czy przetworami ze Studzianek, gadżetami ofiarowanymi przez darczyńców. Będzie można wylicytować ciekawe akcesoria rowerowe, wejściówki do parku trampolin, bilety VIP na mecze Jagiellonii. Będzie też kwesta przeprowadzana w całym mieście.

Do organizacji pikniku włączyło się Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei, które prowadzi ośrodek dla bezdomnych. Niedawno to im właśnie pomagała Grupa Ratownicza Medival, teraz podopieczni i wolontariusze pomogą w montażu sceny, transporcie, zorganizowaniu stoiska z grillem oraz innymi smakołykami.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury wsparł inicjatywę sceną i nagłośnieniem. Poza tym cały czas zgłaszają się kolejne osoby i stowarzyszenia, które chcą pomóc.

Jerzy Doroszkiewicz

Piszesz, nagrywasz, tworzysz - może warto pochwalić się naszym Czytelnikom?

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.