Piłkarki ręczne wróciły na boiska. Kiepski początek, ale później...

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Piłkarki ręczne wróciły na boiska. Kiepski początek, ale później...

Łukasz Koleśnik

Sparta Gubin wróciła do rywalizacji w drugiej lidze. Zawodniczki zaczęły kiepsko, ponieważ przegrały z wrocławiankami. Później przyszedł czas na Świebodzin.

Zawodniczki z Gubina chciały podnieść się po porażce 21:25, którą poniosły kilka dni wcześniej z KS_AZS_AWF_Handball 28 Wrocław. - Mieliśmy ogromną ilość niewykorzystanych sytuacji. To się na nas zemściło. Dziś nie możemy do czegoś takiego dopuścić - mówił trener gospodarzy Kazimierz Barłóg przed meczem z Liderem Świebodzin.

Mimo tych zapewnień piłkarki grały na początku niezbyt pewnie, w pierwszej połowie popełniały dużo błędów. W drugiej części Sparta poprawiła swoją grę. Po 40 minutach utrzymywała się pięciobramkową przewaga gubinianek. Piłkarki ze Świebodzina były bezradne, ale pojawiła się nadzieja, kiedy dwie minuty kary dostały dwie zawodniczki Sparty. Wtedy jednak niesamowitymi paradami popisywała się Ewelina Janecka. Sparta wygrała 31:22.

- Derby rządzą się swoimi prawami. Po pierwszej połowie trzeba było dziewczyny zmotywować. Później było lepiej, ale możemy jeszcze wiele poprawić - stwierdził trener. Kolejny mecz już 5 marca z liderem, Spartą Obroniki.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.