Karolina Rokitnicka

Piłkarze po raz trzeci zagrali dla świetlicy

W tym turnieju ważne są sportowe emocje, ale także szczytny cel - wsparcie placówki pomagającej dzieciom. Fot. UM W tym turnieju ważne są sportowe emocje, ale także szczytny cel - wsparcie placówki pomagającej dzieciom.
Karolina Rokitnicka

Impreza „Gramy z sercem” jest organizowana od trzech lat. Jej inicjatorami są młodzi kowalewiacy - Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski. Cel jest szczytny - wsparcie świetlicy socjoterapeutycznej.

- Mieszkańcy naszej gminy w tym poświątecznym okresie postanowili znowu zrobić coś konkretnego dla innych. Zaprosili na halę Publicznego Gimnazjum 15 amatorskich drużyn piłkarskich, aby grając zdobyć środki finansowe dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Pieniądze pochodziły z wpisowego drużyn oraz od sponsorów. Po całodziennych rozgrywkach udało im się zebrać kwotę ponad 1600zł - informuje asystentka burmistrza Kowalewa Pomorskiego Karolina Kowalska.

W ubiegłorocznej edycji turnieju pozyskano dla świetlicy 1650zł, a rok wcześniej 1845zł.

Organizatorzy imprezy na jej zakończenie przekazali pieniądze kierowniczce MGOPS Zycie Szymańskiej, pracownikom i dzieciom ze świetlicy. Na tym jednak wsparcie się nie kończy. Społecznicy z Kowale-wa prowadzą bowiem internetową licytację gadżetów sportowych. Wśród nich są m.in. koszulki i piłka z autografem piłkarza Bartosza Kapustki, który gra w reprezentacji Polski.

Władze miasta nie kryją dumy z mieszkańców prowadzących działalność społeczną.

- Potrzeba nam więcej takich młodych ludzi, takiego zaangażowania i pasji. Dziękuję również piłkarzom, którzy poświęcili wolny dzień na pomoc innym. Jestem dumny i wzruszony i zapraszam drużyny do udziału w innych turniejach piłkarskich - zaznacza burmistrz Andrzej Grabowski.

Władze miasta nieodpłatnie udostępniły organizatorom turnieju halę gimnazjum. Dyrektor szkoły Renata Faluta-Kaszubowska i pracownicy placówki służyli wsparciem i pomocą.

Nie bez znaczenia w tym turnieju była tez strona sportowa. Rozgrywki trwały osiem godzin. Wygrała je ekipa Dynamik Toruń. Kolejne miejsca zajęli: ET 95, Mucha Team i Forever Young. Ponadto w turnieju uczestniczyli: Diagnotest Zelgno, SKS Kowalewo, Lipienica, Pluskowęsy, Wielkie Rychnowo, FC Straikes, Big Bulls Kowalewo, Gwiazda Poćwiardowo, Fajni Team, Klin Gałczewko, Havana Toruń.

Za najlepszego zawodnika uznano Bartosza Wolskiego z ET 95. Największą skutecznością w strzelaniu wykazał się Bartosz Jagielski z Mucha Team. Najlepszym bramkarzem okazał się natomiast Kamil Koltun z Dynamik Toruń.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.