PKO BP uruchomi „500+” przez internet

Czytaj dalej
Fot. 123 rf
Maciej Badowski

PKO BP uruchomi „500+” przez internet

Maciej Badowski

Bank PKO BP oficjalnie potwierdził, że dzięki bankowości elektronicznej będzie można składać wnioski o świadczenia z programu „500+”.

Pierwszym bankiem i na razie jedynym, który będzie udostępniał możliwość składania wniosków online o wypłatę świadczeń w programie „Rodzina 500 plus”, będzie PKO Bank Polski. System zacznie działać 1 kwietnia 2016 r.

– PKO BP pracuje nad udostępnieniem wszystkim klientom możliwości składania wniosków o świadczenia w programie „Rodzina 500 plus” w bankowości internetowej. Taką możliwość będą mieli klienci PKO BP i ci korzystają z oferty Inteligo – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Łukasz Świerżewski, rzecznik PKO BP. – Możliwość wypełnienia i złożenia wniosku w bankowości internetowej dotyczy wniosku o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Korzystając z bankowości elektronicznej, będzie można wejść na odpowiedni formularz, następnie klient zostanie przeprowadzony przez wszystkie niezbędne do wypełnienia pola. Ponadto wymagane załączniki dokumentów będzie można zamieścić w formie PDF lub skanów – dodaje Świerżewski.

Procedura ma przypominać tę, która dzisiaj obowiązuje przy składaniu online wniosku o kredyt czy inną usługę bankową.

– Wniosek będzie trafiał do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Resort przekaże go do odpowiedniej gminy. Następnie gmina, dzięki numerowi PESEL, automatycznie będzie miała wszystkie niezbędne informacje, np. dane o wysokości uzyskiwanych dochodów czy liczbie posiadanych dzieci. Całą „biurokrację” bierze na siebie bank. Chcemy, żeby system był maksymalnie uproszczony – tłumaczy Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS.

Osoba, która złoży wniosek w programie „500+” za pośrednictwem bankowości elektronicznej, będzie mogła wskazać konto, na które będzie chciała otrzymywać środki z tego programu.

Jak zapewniają przedstawiciele PKO BP, będzie to mogło być konto zarówno w ich banku, jak i innym wskazanym przez potencjalnego beneficjenta.

Wniosek o świadczenie z „500+” złożysz przez internet
123 rf Wniosek o świadczenie z „500+” złożysz przez internet

Projekt udostępnienia możliwości składania wniosków w programie „Rodzina 500+” jest pierwszym krokiem w kierunku ułatwienia klientom bankowym korzystania z możliwości e-administracji. – Ten krok z czasem ma prowadzić do tego, żeby uwierzytelnienie bankowe mogło być także wykorzystywane w elektronicznej administracji, co zapewni jak najłatwiejszy dostęp Polaków do dobrodziejstw elektronicznej gospodarki cyfrowej oraz elektronicznej administracji –_podsumowuje Łukasz Świerżewski.

Maciej Badowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.