Oskar Masternak

Plac imienia Pawła Adamowicza w ogniu internetowej krytyki

Władze miasta planują modernizację placu, który niedługo będzie nosił imię zmarłego w styczniu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza Fot. UM Szczecin Władze miasta planują modernizację placu, który niedługo będzie nosił imię zmarłego w styczniu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza
Oskar Masternak

Plac, na którym jeszcze dwa lata temu stał pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej, decyzją szczecińskich radnych będzie nosił imię zamordowanego w tym roku prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

Pomysł nazwania tego miejsca imieniem prezydenta Gdańska zgłosili radni Koalicji Obywatelskiej. Inicjatywę poparli radni Bezpartyjnych.

W głosowaniu nie wzięli udziału radni Prawa i Sprawiedliwości za wyjątkiem Dariusza Mateckiego i Agnieszki Kurzawy, którzy zagłosowali przeciw.

- Sumienie nie pozwoliło mi zagłosować inaczej. Nie zgadzałem się z jego poglądami i głoszoną przez niego ideologią. W kuluarach mówiło się o tym, że radni Platformy chcieli doprowadzić do konfrontacji dwóch pomysłów i nazwać imieniem Pawła Adamowicza rondo, na którego patrona daliśmy śp. premiera Jana Olszewskiego. To pokazuje małość radnych POKO - mówi radny Dariusz Matecki, który założył facebookowy profil „Nie dla placu Pawła Adamowicza w Szczecinie”.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Oskar Masternak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.