Jarosław Miłkowski

Platforma funduje dzieciom trampolinę

Platforma funduje dzieciom trampolinę Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Platforma Obywatelska „wychodziła” u prezydenta trampolinę dla akrobatów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie. Ma też pomysł na szkolenie piłkarzy.

- Mam nadzieję, że teraz nasi uczniowie będą mieli jeszcze lepsze wyniki - mówiła nam wczoraj Małgorzata Dolata, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 5 przy al. Konstytucji 3 Maja. Jeszcze w tym roku placówka otrzyma trampolinę do ćwiczeń akrobatycznych. Ma już jedną, ale ta nie wystarcza. Uczniom udaje się jednak, dzięki ćwiczeniom na niej, zdobywać laury. Przykład? Kornelia Sura i Wiktoria Turowska zajęły drużynowo trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Z laurami wracają też z innych imprez.
Kupno nowej trampoliny zapowiedzieli wczoraj radni PO. Mówią, że udało im się do tego przekonać prezydenta Jacka Wójcickiego. Trampolina ma trafić do szkoły do wakacji i kosztować 50 tys. zł.

Politycy PO zapowiadają też, że mają pomysł na szkolenie młodych piłkarzy. - Chcemy, aby w każdym klubie w tym samym czasie przeprowadzany był ten sam cykl szkoleniowy - mówi Artur Andruszczak, były piłkarz. Za dwa tygodnie chcą się w tym celu spotkać z przedstawicielami wszystkich klubów szkolących futbolistów (oprócz znanych każdemu Stilonu czy Warty młodzi piłkarze są też m.in. w klubach Progres czy Maksymilian).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.