Platforma Pomocy. Działacze PO na czele z posłem Krzysztofem Truskolaskim rozpoczynają akcję pomocy w czasie pandemii

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Tomasz Mikulicz

Platforma Pomocy. Działacze PO na czele z posłem Krzysztofem Truskolaskim rozpoczynają akcję pomocy w czasie pandemii

Tomasz Mikulicz

Pomoc prawników w wyjaśnieniu jak uzyskać pieniądze z rządowych tarcz antykryzysowych i innych form pomocy oferowanych chociażby przez urząd marszałkowski. Oraz pomoc środowisku medycznemu w dostępie do maseczek. To wszystko oferują działacze PO w ramach akcji Platforma Pomocy. Wystarczy napisać na maila: [email protected]. Można tam też zgłaszać swoje pomysły do szykowanej przez rząd trzeciej już tarczy antykryzysowej.

Prawnicy poradzą każdemu kto się zgłosi jak uzyskać pomoc z rządowej tarczy (tej pierwszej jak i tej drugiej), czyli jakie trzeba spełnić warunki, jak wypełnić wnioski itd. Będziemy starali się wszystko państwu dokładnie wyjaśnić - mówi poseł PO Krzysztof Truskolaski.

Razem ze strukturami PO z każdego podlaskiego powiatu rozpoczyna akcję "Platforma Pomocy". Oprócz wyjaśniania formalności związanych z tarczą, specjaliści będą informowali o wszelkich formach pomocy jakie są oferowane w dobie koronawirusa. Nie tylko zresztą przez rząd, ale też chociażby urząd marszałkowski.

Trzeci filar akcji to natomiast pomoc dla środowiska medycznego. - Zgłaszają się do nas lekarze i pielęgniarki, którzy skarżą się, że w szpitalach brakuje maseczek czy gogli. Wystosowałem już w tej sprawie wiele interwencji poselskich do wojewody, by przekazał sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych. Trzeba przyznać, że wojewoda jak na razie spełnia swoje zadanie. Tam gdzie mu napiszę, że brakuje środków ochrony osobistej, takie środki są przekazywane - mówi poseł.

Czytaj też: Hojny jak radny. Powiatowi przekazują diety i zamawiają materiały na maseczki. Miejscy kupują jedzenie dla potrzebujących

Natomiast przewodniczący rady miasta Łukasz Prokorym (w PO jest sekretarzem regionu) dopowiada, że oprócz zwracania się do wojewody działacze PO będą pomagać również we własnym zakresie.

- Już się to zresztą odbywa. Radny Andrzej Perkowski kupuje materiały i przekazuje je stowarzyszeniom, które szyją maseczki. Ostatnio zapewniliśmy maseczki dwóm prawosławnym parafiom, które się do nas zgłosiły przed prawosławną Wielkanocą. Zamierzamy też organizować różnego rodzaju kampanie społeczne, by zaangażować w niesienie pomocy jak najwięcej osób - mówi.

Czytaj też: Zarażeni dobrem. Opowiedz, co ci się dobrego przytrafiło albo jak pomagasz - opublikujemy to. W ten sposób stworzymy spis ludzkiej dobroci

Działacze PO będą też zgłaszać się o pomoc w zapewnieniu maseczek do firm zrzeszonych w samorządach gospodarczych, czyli w Izbie Przemysłowo-Handlowej i w Podlaskim Klubie Biznesu. - Wiem, że bardzo mocno wspierają one chociażby szpitale czy domy pomocy. To bardzo chwalebne - mówi Prokorym.

Zaznacza, że celem akcji w żadnym razie nie jest promowanie kogokolwiek z działaczy, ale niesienie realnej pomocy. - Tak, by w każdym powiecie członkowie PO wspierali swoje małe ojczyzny - podkreśla.

Czytaj też: Podlasie Szyje Charytatywnie. W tej akcji pomaga naszym medykom ponad 100 osób. Przede wszystkim szyją maseczki i zbierają pieniądze

Ostatni filar akcji opiera się zaś na tym, że każdy może złożyć swoje pomysły do szykowanej przez rząd trzeciej już tarczy antykryzysowej. - Będziemy zgłaszać takie pomysły jako poprawki do ustaw proponowanych przez rząd - mówi Krzysztof Truskolaski.

Każdy kto chce skorzystać z któregokolwiek z filarów powinien wysłać maila na adres: [email protected]. Prośby będą przekazywane do koordynatora akcji z danego powiatu.

Tomasz Mikulicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.