Po 78 latach poszukiwań odnaleźli grób swojego ojca

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Joanna Bajkiewicz

Po 78 latach poszukiwań odnaleźli grób swojego ojca

Joanna Bajkiewicz

Udało się to, co wszystkim wydawało się niemożliwe. Jerzy i Tadeusz Dąbrowscy pochowają swojego ojca, oficera wojska polskiego, który zginął we wrześniu 1939 roku w bitwie o Zambrów. W marcu genetycy zidentyfikowali szczątki, które ekshumowano 13 stycznia tego roku w miejscowości Dmochy-Wochy (pow. wysokomazowiecki).

Na tę chwilę bracia Jerzy i Tadeusz Dąbrowscy czekali całe życie. Kiedy bowiem ich ojciec zginął za ojczyznę, Tadeusz miał zaledwie kilka miesięcy, a Jerzy - cztery lata. To właśnie starszy z braci całe swoje dorosłe życie poświęcił na poszukiwania wszelkich dokumentów, związanych z ojcem oraz historią 71. Pułku Piechoty, w którym ojciec służył.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.