Po licytacji przekazali plac budowy ChCK

Czytaj dalej
Fot. archiwum ChCK
Maria [email protected]

Po licytacji przekazali plac budowy ChCK

Maria [email protected]

Kinowe fotele szły jak złoto. Dla Chojnickiego Centrum Kultury to już tylko balast, a dla chojniczan to miłe sercu wspomnienia.

Wczoraj dyrekcja Chojnickiego Centrum Kultury przekazała plac budowy i lada dzień rozpoczną się tutaj prace, które sprawią, że obiekt będzie nowocześniejszy i bardziej ekonomiczny w utrzymaniu. Roboty mają potrwać rok, ale wykonawca sygnalizuje, że być może uda się ten termin skrócić.

Tymczasem administracja placówki rezyduje już w Gimnazjum nr 1 na Młodzieżowej 44 i tam należy szukać kontaktu. Nie zmienił się numer telefonu, nadal możemy dzwonić pod nr 52 397 22 15. W tym miejscu będą się odbywać warsztaty muzyczne i próby teatralne, a od września tancerze i adepci rysowania, malowania i innych ręcznych robótek zaczną ćwiczyć we frontowym budynku starego szpitala.

W środę było wiele emocji podczas licytacji, w czasie której ChCK pozbywało się już niepotrzebnych rzeczy za symboliczne kwoty. - Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania - wyznaje dyrektor Radosław Krajewicz. - Rzeczy były używane, sfatygowane, a jednak poszły. My się cieszymy, że ich już nie mamy, ale ci, którzy przyszli licytować, też wyglądali na zadowolonych.

Hitem były kinowe fotele. Nie wszystkie poszły na aukcję, ok. setki zostawiono, by w razie potrzeby jeszcze je wykorzystać. Ale te, które znalazły się na licytacji, miały naprawdę wzięcie. - Ludzie z sentymentem przypominali sobie ważne momenty ze swojego życia - śmieje się Krajewicz.

Bo wiadomo, nic tak nie łączy jak kinowy fotel i wspólne oglądanie filmów...Zwłaszcza gdy ma się naście lat...

Oprócz foteli pod młotek poszły m.in. krzesła, lampy i inne drobne akcesoria. Dochód z aukcji to 5 tys. zł. Nie jest to zawrotna suma, ale w tym przypadku wcale nie chodziło o to, by robić na tym procederze kokosy.

Teraz spotkamy się już w zupełnie nowym kinie i w zupełnie nowej przestrzeni... Ale na to poczekamy sobie rok. Chyba że wcześniej zostanie otwarta mała salka kinowa w Miejskich Wodociągach. Trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.