Po rekorodowo ciepłym czerwcu przyszedł niełaskawy, bo chłodny lipiec. Sierpień ma być pogodny, a i wysoką temperaturą może nas zaskoczyć

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Po rekorodowo ciepłym czerwcu przyszedł niełaskawy, bo chłodny lipiec. Sierpień ma być pogodny, a i wysoką temperaturą może nas zaskoczyć

Magdalena Kuźmiuk

Amerykańskie prognozy meteorologiczne pokazują, że sierpień nie będzie specjalnie upalny, ale chłodu też nie odczujemy - mówi Karolina Kierklo z białostockiego biura prognoz meteorologicznych.

Nie ma co owijać w bawełnę. Wakacje trwają w najlepsze, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Lipiec jest zimny. Czy rekordowo?

Karolina Kierklo z białostockiego biura prognoz meteorologicznych: Najcieplejszy lipiec był w 2010 roku. Wtedy temperatura średnia dobowa wynosiła 21,1 stopnia Celsjusza. Ale w tym samy roku czerwiec był chłodny. Około 17 stopni. Teraz mamy lipiec taki, że widzimy tendencję spadkową jeśli chodzi o temperaturę. Choć początek miesiąca zapowiadał się dobrze, bo średnie temperatury dobowe plasowały się na poziome 21,7 stopnia. Potem spadły do nawet 13 stopni, więc rzeczywiście jest chłodno.

W czerwcu było bosko.

Tak, potwierdza to średnia miesięczna temperatura, która wyniosła 20,8 stopni Celsjusza. I to był najcieplejszy czerwiec w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W 1999 roku było najcieplej jak do tej pory - 18,5 stopnia. W innych latach średnia miesięczna temperatura w czerwcu wynosiła zaledwie 15-17 stopni. Patrząc na wskaźniki temperatury w ciągu dnia, to 26 czerwca mieliśmy niecałe 33 stopnie, 30 czerwca temperatura wzrosła powyżej 30 stopni.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.