Pobocze się osuwa, a po polnej drodze walają się ludzkie kości

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Siemińska
Magdalena Siemińska

Pobocze się osuwa, a po polnej drodze walają się ludzkie kości

Magdalena Siemińska

Zwierzęta wygrzebują z ziemi szczątki i roznoszą je po okolicy. Mieszkańcy wsi Zaboryszki są tym zbulwersowani. - Przecież to bezczeszczenie zwłok - mówią .

W Zaboryszkach znajduje się stary, sprzed ponad stu lat cmentarz. - Przed I wojną światową daleko było miejscowym wozić zmarłych na cme-ntarz do Trakiszek i dlatego swoich bliskich właśnie tutaj grzebali - opowiada Sabina Bartosiewicz, sołtys wsi.

Obok cmentarza znajduje się droga. Gmina kilkanaście lat temu naprawiała jej nawierzchnię. Wykonanie prac zleciła drogowcom, którzy na nekropolię wjechali ciężkim sprzętem. Wyrównali trakt, ale nie zabezpieczyli powstałych wzdłuż drogi skarp. Z nich właśnie wysypują się ludzkie kości.

W artykule przeczytasz:

Czy ktoś zareagował w sprawie dręczącej mieszkańców Zaboryszek?

 

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.