Pociągi przez Inowrocław pojadą trochę inaczej

Czytaj dalej
Fot. Piotr Wojnarowicz
Zbigniew Politowski

Pociągi przez Inowrocław pojadą trochę inaczej

Zbigniew Politowski

O północy z soboty na niedzielę (12-13 bm.) wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów.

Zasadniczy kształt rozkładu dla Inowrocławia zostanie utrzymany. Dotyczy to zarówno obsługiwanych przez PKP Intercity połączeń dalekobieżnych w kierunku Gdyni, Gdańska, Olsztyna, Poznania czy Wrocławia, jak i pociągów kursujących w barwach Przewozów Regionalnych. Zmienią się jednak godziny odjazdów.

Inowrocław nadal będzie mieć bezpośrednie połączenie z Warszawą. W tej relacji pojedzie jednak nie pociąg „Kujawiak”, lecz TLK „Przybyszewski” z Bydgoszczy do Warszawy (odjazd z Inowrocławia o godz.5.20, przyjazd do W-wy o godz. 8.15, od jazd z W-wy o godz. 17.25, przyjazd o godz. 20.14). Pozostanie połączenie Gdynia - Berlin przez Inowrocław.

Nowością będzie pociąg IC „Wawel” z Bydgoszczy do Krakowa przez Inowrocław (odjazd o godz. 6.21, przyjazd do Krakowa o godz. 12.53, odjazd z Krakowa o godz. 15.02, przyjazd o godz. 21.44). Będzie kursował „na okrągło” przez Poznań, Konin, Łódź.

Uwaga! We wtorkowej i środowej „Pomorskiej (15 i 16 bm.) opublikujemy rozkład odjazdów i przyjazdów pociągów dla stacji PKP Inowrocław. Warto wyciąć i zachować!

Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.