Sławomir Draguła

Pociągi przyspieszą, ale na razie jeżdżą wolniej

Trzy ważne dla regionu i całego kraju trasy kolejowe są w przebudowie. Fot. pkp plk Trzy ważne dla regionu i całego kraju trasy kolejowe są w przebudowie.
Sławomir Draguła

Trzy ważne dla regionu i całego kraju trasy kolejowe są w przebudowie. Koszt wszystkich prac to prawie miliard złotych. Pierwsze efekty prac widać już na odcinku pomiędzy Raszową a Gogolinem, na trasie Opole-Kędzierzyn-Koźle, która jest częścią międzynarodowej trasy E30 z Niemiec na Ukrainę.

- Przebudowany jest jeden z dwóch torów, wymienione pokłady i szyny, zamontowane nowe rozjazdy - informuje Mirosław Siemieniec z PKP Polskie Linie Kolejowe.
Teraz wykonawca pracuje na równoległym torze na odcinku Raszowa - Gogolin oraz Górażdże - Przywory Opolskie. Dobre tempo prac zapewnia zastosowanie specjalistycznego pociągu do potokowej wymiany nawierzchni (PUN). Pociąg ten ściąga stary tor, a w jego miejsce układa nowe szyny i podkłady.

W ramach prac, które ruszyły w tym roku, nowe przystanki powstaną w Nysie w okolicy ul. Morcinka i w Wyszkowie. Po zakończeniu prac pociągi pojadą trasą z prędkością do 120 km/h, a czas podróży skróci się z 1 godziny 35 minut do około 55 minut.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.