Podlasianka namawia Duńczyków, by zakochali się w Polsce. Tak jak ona

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Izabela Krzewska

Podlasianka namawia Duńczyków, by zakochali się w Polsce. Tak jak ona

Izabela Krzewska

Daria organizuje „Fall in love with Poland“, które przybliży Duńczykom polską kulturę, artystów, smaki, krajobrazy. Impreza odbędzie się w Aarhus 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Daria Turowska pochodzi z Jedwabnego. Szkołę średnią skoczyła w Białymstoku, a na studia wyjechała do Danii. Prowadzi tam międzynarodowy chór ProPace. Niedawno została laureatką programu Voice of Polonia w Brukseli, a teraz chce promować nasz kraj za granicą.

Polska jest tak blisko Danii, dzielimy to samo morze - mówi 25-letnia Daria Turowska.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.