Podlaski KOD ma nową szefową i nowy program regionalny

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Konrad Karkowski

Podlaski KOD ma nową szefową i nowy program regionalny

Konrad Karkowski

Nie było niespodzianki podczas wyborów w podlaskim oddziale KOD-u. Na czele struktur stowarzyszenia stanie Dorota Zerbst.

- Przed nami dużo pracy. Chcemy docierać do jeszcze większej liczby mieszkańców naszego regionu - zapewnia Dorota Zerbst, nowa szefowa podlaskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Zdaje sobie sprawę, że KOD potrzebuje nie tylko zmian personalnych.

- Przez ostatnie miesiące trwały prace nad nowym programem regionalnym. Jego projekt został przedstawiony podczas sobotniego zjazdu - mówi Elwira Śliwińska, dotychczasowa koordynatorka podlaskiego KOD. Program ten zakłada więcej działań edukacyjnych i informacyjnych.


- Chcemy dalej uświadamiać społeczeństwo o szkodliwych działaniach rządu - twierdzi Dorota Zerbst, z zawodu informatyczka. - Będzie też więcej spotkań z mieszkańcami, także w regionie, a nie tylko w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Planujemy nawiązać również współpracę z uczelniami.

W trakcie pierwszego zjazdu podlaskiego KOD-u nie uniknięto rozmowy nad sytuacją po wyjściu na jaw nieścisłości z rozliczaniem faktur przez Mateusza Kijowskiego, lidera stowarzyszenia.

Podlaski KOD ma nową szefową i nowy program regionalny

- Zdaję sobie sprawę, że cała sytuacja mogła naruszyć zaufanie społeczeństwa do komitetu, ale nigdy nie byliśmy organizacją skupiającą się na wizerunku. Zaufanie trzeba odzyskać codzienną pracą i działaniami, które pokażą, że bronimy demokracji w Polsce - mówi nowa szefowa.

Elwira Śliwińska zauważa jednak, że aby skutecznie działać potrzebne są zmiany w statucie stowarzyszenia. - W wielu aspektach jest on po prostu bardzo zły - twierdzi.

Program, przyjęty przez ponad 70 członków obecnych na zjeździe, zostanie zaprezentowany podczas spotkania krajowych delegatów.

Podlaski KOD ma nową szefową i nowy program regionalny
Konrad Karkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.