Podlaskie dostanie mniej dofinansowania do remontów dróg gminnych i powiatowych

Czytaj dalej
Andrzej Matys

Podlaskie dostanie mniej dofinansowania do remontów dróg gminnych i powiatowych

Andrzej Matys

Wiadomo już, ile pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych dostanie w 2020 roku każde województwo. Podlasie znowu należy do regionów które otrzymają największą pomoc przy budowie dróg. Tyle że pieniędzy będzie dużo mniej.

Decyzję o podziale środków z FDS (na wsparcie budowy, przebudowy i remontów dróg powiatowych i gminnych) podjął minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dla Podlaskiego limit wsparcia inwestycji drogowych dla gmin i powiatów wynosi 201,3 mln zł (a dla zadań wieloletnich prawie 82 miliony). Więcej otrzyma tylko: Mazowsze (301 mln zł Lubelskie (258 mln zł) i Wielkopolska (228 mln zł).

Ministerstwo poinformowało też, że „w ciągu 14 dni od otrzymania informacji o wysokości środków z FDS, wojewodowie ogłoszą nabory wniosków na 2020 rok”. Sprawdziliśmy więc w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim czy znany jest konkretny termin, w którym ruszą nabory wniosków. - Na ogłoszenie pisemnych konkursów i naborów nowych wniosków o dofinansowanie konkretnych inwestycji drogowych samorządy muszą poczekać około dwóch tygodni. Jest bardzo prawdopodobne, że wojewoda ogłosi je jeszcze w końcu lipca lub na początku sierpnia - informuje Anna Dzierżko, rzeczniczka prasowa wojewody podlaskiego.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.