Magdalena Siemińska

Pokazali, że język polski i gwarę suwalską mają w jednym palcu

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wykazali się najlepszą znajomością języka polskiego oraz gwary suwalskiej. Fot. Magdalena Siemińska Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego wykazali się najlepszą znajomością języka polskiego oraz gwary suwalskiej.
Magdalena Siemińska

Wiedzieli co to znaczy bormasina, miktajza, czy brouling. Suwalska młodzież w Sztafecie Miłośnika Ojczystego Języka pokazała, że zna się na nim jak nikt. Podobnie na gwarze.

Wczoraj biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów sprawdzający wiedzę z ortografii, interpunkcji, fleksji oraz suwalskiej gwary.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

 • Jak duże było zainteresowanie wydarzeniem
 • Kto okazał się najlepszymi miłośnikami języka polskiego
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.