Polish Open Kaliber 2016. Peugeot do wygrania

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
adam muśko

Polish Open Kaliber 2016. Peugeot do wygrania

adam muśko

Zawody organizuje białostocki klub Kaliber.

Polish Open Kaliber to jedyna impreza w regionie, gdzie można oglądać tak wiele wybitnych postaci strzelectwa. W hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ulicy Suchowolca jak zawsze rywalizować będą medaliści mistrzostw świata i Europy oraz Igrzysk Olimpijskich. Niewątpliwie to co przyciąga strzelców na białostocką imprezę to nagroda główna – samochód. Tym razem będzie to Peugeot 208. Trzykrotna medalistka igrzysk Renata Mauer-Różańska w Białymstoku wygrała już dwa samochody. W tym roku także stanie do walki.

– Nasza impreza jest jedną z największych tego typu w Europie środkowo – wschodniej – opowiada prezes Kalibra, Włodzimierz Aleksiejuk – Co roku odwiedza nas coraz więcej zawodników z różnych krajów. Tym razem po raz pierwszy będziemy gościć strzelców z Serbii, Malezji i Armenii. Dla kadry narodowej Ukrainy i Białorusi nasze listopadowe zawody są obowiązkowym punktem w harmonogramie wyjazdów.

Kto w tym roku ma największe szanse odjechać autem? Jak pokazują poprzednie superfinały na pewno będzie to strzelec, który w ostatnim strzale zbliży się do wyniku maksymalnego, czyli 10.9. Może uda się Sergiejowi Kuliszowi z Ukrainy, który jest wicemistrzem olimpijskim, a może największym opanowaniem wykaże się aktualna mistrzyni Europy reprezentantka Serbii Andrea Arsovic.

Polish Open Kaliber 2016. Peugeot do wygrania
Anatol Chomicz

W różnych kategoriach strzelcy będą rywalizować już od piątku. Walka w superfinale o samochód rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.

adam muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.