Olga Goździewska-Marszałek

Politechnika Białostocka będzie się rozwijać pod obcasem prof. Marty Kosior-Kazberuk. Jakie ma plany nowa rektor? (ZDJĘCIA)

Dr hab. Marta Kosior-Kazberuk została rektorem Politechniki Białostockiej kadencji 2020-24 Fot. Politechnika Białostocka Dr hab. Marta Kosior-Kazberuk została rektorem Politechniki Białostockiej kadencji 2020-24
Olga Goździewska-Marszałek

Politechnika Białostocka po raz pierwszy w historii ma kobietę rektora. Prof. Marcie Kosior-Kazberuk w kampanii towarzyszyło hasło "Politechnika Przyszłości – Działajmy Wspólnie!".

We wrześniu oficjalnie obejmie pani stanowisko rektora. Pod pani obcasem Politechnikę Białostocką czeka rewolucja?

Prof. Marta Kosior-Kazberuk: Myślę, że nie (śmiech). Zamierzam bazować, rozwijać i wzmacniać potencjał, który już dziś mamy. To moja wizja. Uczelnia ma za sobą siedemdziesiąt lat historii, tradycji i naprawdę dobrego rozwoju. Potrzeba dalszej pracy nad rozbudowywaniem tego co zostało osiągnięte. Mam ambicje, by uczelnia rozwijała się jako ośrodek naukowy i kształcący studentów. W ustabilizowanych warunkach będzie można realizować bardzo ambitne projekty. Stawiam również na dbanie o kontakty środowiskowe i międzynarodowe, z partnerami z regionu i ze świata.

Jakie są plany na najbliższe miesiące?

Przede wszystkim czeka nas decyzja dotycząca organizacji kształcenia na politechnice. W tej chwili odbywa się w trybie zdalnym. Sesja egzaminacyjna też odbędzie się w trybie zdalnym, ale musimy podjąć decyzję jak będzie wyglądało kształcenie od października. To niezwykle ważne, bo działania naukowe możemy prowadzić nawet w warunkach podyktowanych przez ograniczenia. Kontakty międzynarodowe mogą być zdalne, o czym świadczy m. in. konferencja, którą zorganizowaliśmy z udziałem 300 osób z 48 krajów świata. Natomiast pod wielkim znakiem zapytania stanęła organizacja kształcenia studentów.

To wyzwanie, bo wciąż nie mamy pewności czy koronawirus nie zaatakuje nas ze zdwojoną siłą jesienią.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Goździewska-Marszałek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.