Politechnika Białostocka zaprasza na kurs języka chińskiego. Zapisy tylko do 6 października

Czytaj dalej
Fot. Politechnika Białostocka
Magdalena Kuźmiuk

Politechnika Białostocka zaprasza na kurs języka chińskiego. Zapisy tylko do 6 października

Magdalena Kuźmiuk

Do 6 października PB przyjmuje zgłoszenia na kurs języka chińskiego. To jeden z elementów prężnie rozwijającej się na uczelni Klasy Konfucjańskiej. Kurs skierowany jest także do osób spoza uczelni. Dla pracowników i studentów Politechniki Białostockiej przygotowana została specjalna oferta.

Podczas zajęć na uczelni poznać można język chiński i kaligrafię oraz doskonalić angielski - to on jest językiem wykładowym. Chińska nauczycielka opowiada słuchaczom o kulturze i zwyczajach Państwa Środka.

- Zainteresowanie językiem chińskim i kulturą Chin w Białymstoku rośnie. Wśród naszych kursantów są nie tylko pasjonaci języka, kultury czy też podróży do Azji. Zapisują się także studenci PB, którzy myślą przyszłościowo i już teraz chcą zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, bo inżynier ze znajomością języka chińskiego jest coraz bardziej poszukiwany. Na zajęcia zgłaszają swoich pracowników także firmy utrzymujące kontakty biznesowe z partnerami chińskimi. Politechnika Białostocka wychodzi tym potrzebom naprzeciw - mówi Krystyna Murawska-Sitko, która kieruje Klasą Konfucjańską na PB.

To właśnie ta klasa zajmuje się organizacją kursów języka chińskiego. Wspiera ją Centrala Instytutu Konfucjusza w Pekinie. Od 2017 roku centrala - w ramach współpracy - oddelegowuje do pracy na PB nauczycielki języka chińskiego.

Młodzi Chińczycy poznają Białystok i nasze województwo. Politechnika Białostocka zaprosiła grupę studentów na Letnią Szkołę

- Nasi studenci mogą również uczestniczyć w obozie letnim dofinansowanym przez stronę chińską. Z takiej formy doskonalenia języka, poznawania tego kraju i kultury, w tym roku skorzystało pięciu uczestników naszego kursu językowego - dodaje Krystyna Murawska-Sitko.

Organizowane na Politechnice Białostockiej od 2016 roku zajęcia językowe wzbogacane są o lekcje kaligrafii, malarstwa chińskiego i wiele innych elementów związanych z kulturą Chin i zasadami komunikacji w tym kraju. A trzeba pamiętać, że prowadzenie biznesu z Chińczykami opiera się na relacjach oraz kontaktach personalnych w znacznie większym stopniu niż w innych krajach na świecie.

Zgłoszenia na kurs języka chińskiego przyjmowane są drogą elektroniczną do 6 października pod adresem e-mail: [email protected].

Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.