Olga Goździewska

Pomnik Chrystusa Króla: tak! Pytanie tylko: gdzie?

Tak wygląda wizualizacja pomnika Chrystusa Króla. Figura ma stanąć w centrum miasta, w niedalekiej odległości od dwóch sklepów monopolowych, w otoczeniu Fot. UM Wysokie Mazowieckie Tak wygląda wizualizacja pomnika Chrystusa Króla. Figura ma stanąć w centrum miasta, w niedalekiej odległości od dwóch sklepów monopolowych, w otoczeniu wysokich budynków. Ta koncepcja ma swoich zwolenników, ale też wielu przeciwników
Olga Goździewska

W samym sercu Wysokiego Mazowieckiego stanie pomnik Chrystusa Króla. W otoczeniu dwóch sklepów monopolowych. To wzbudziło wątpliwości części miejskich radnych.

Ostatnia sesja rady miasta była wyjątkowo burzliwa. Radni dyskutowali o miejscu, w którym stanąć ma figura Chrystusa Króla, projektowana na wzór 38-metrowego Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro. Głosowanie zadecydowało jednak, że ma stanąć na skwerze u zbiegu ulic Ludowej i 1 Maja, czyli w bliskim sąsiedztwie sklepów monopolowych.

- Nie jest to najlepsze miejsce nie tylko ze względów etycznych, ale też prawnych. Pomnik to obiekt chroniony i zgodnie z uchwałą rady miasta poprzedniej kadencji, minimalna wymagana odległość od miejsc, gdzie sprzedaje się alkohole, powinna wynosić 40 metrów - mówi Przemysław Alkowski, radny, który kilka tygodni temu został odwołany z funkcji przewodniczącego rady miasta.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Goździewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.