Potrzebny jest drugi żłobek. Rodzice nie mają gdzie zostawiać dzieci

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Magdalena Siemińska

Potrzebny jest drugi żłobek. Rodzice nie mają gdzie zostawiać dzieci

Magdalena Siemińska

Nie godzimy się na to, aby w tak dużym mieście był tylko jeden żłobek - mówią rodzice. - Chcemy wrócić do pracy, a nie mamy z kim zostawić naszych dzieci. Pora pomyśleć o jeszcze jednej placówce - uważają.

Jak się okazuje, ze żłobka w Augustowie chciałoby skorzystać jeszcze około 70 rodzin, ale teraz jest to niemożliwe. W mieście funkcjonuje tylko jeden, niedawno wyremontowany żłobek, przy ul. Kilińskiego. Znajduje się tu około 120 miejsc.

- Wiemy, że jest ogromne zapotrzebowanie na drugą tego typu placówkę, ale w tym, ani następnym roku nie możemy sobie na to pozwolić ze względu na to, jak dużym byłoby to wydatkiem - mówi Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza.

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.