Potwierdziły się nasze informacje. Pestka odchodzi

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Potwierdziły się nasze informacje. Pestka odchodzi

Aleksander [email protected]

Komendant policji w Chojnicach Krzysztof Pestka dziś żegna się z chojnicką komendą. Podjął decyzję o odejściu na emeryturę.

Inspektor Krzystof Pestka po wtorkowej wizycie w Gdańsku podjął decyzję. Dziś odchodzi na emeryturę. O sprawie pisaliśmy jako pierwsi już wczoraj. W chojnickiej policji nikt nie potrafił lub nie chciał nam niczego konkretnego w tej sprawie powiedzieć, a w Gdańsku ustaliliśmy, że ostateczne decyzje jednak nie zostały podjęte.

Zdaniem naszego rozmówcy, wszystko miało dziać się w zaciszu gabinetu i bez rozgłosu. - Komendant awansował nagle i po cichu, i tak chciał teraz odejść - mówi nam osoba znająca temat.

Taka była też polityka komendanta. Pestka unikał dziennikarzy jak ognia. Wyznawał zasadę: zero mediów, zero dziennikarzy, zero wyjścia do ludzi. Nie pojawiał się na żadnych oficjalnych uroczystościach, wszędzie, gdzie było to konieczne, wysyłał tylko swojego zastępcę.

Zmiany komendantów powiatowych są teraz normą i, jak się okazuje, dobra zmiana dotknęła też chojnicką komendę. Pestka postanowił wybrać emeryturę.

Komendant wojewódzki podjął decyzję, by chojnicką komendą pokierował ktoś z zewnątrz. Od dziś obowiązki komendanta powiatowego w Chojnicach będzie pełnił podinspektor Tomasz Hintz, aktualny zastępca naczelnika Wydziału Konwojowo-Ochronnego KWP w Gdańsku.

Z komendantem nie udało się nam skontaktować.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.