Pożegnanie murawy na białostockim stadionie. Kup murawę i pomóż Wiktorii

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Agata Sawczenko

Pożegnanie murawy na białostockim stadionie. Kup murawę i pomóż Wiktorii

Agata Sawczenko

Na operację serca Wiktorii potrzeba 200 tys. zł. Pieniądze będą zbierane na niedzielnym festynie „Pożegnanie murawy” .

- To na tej murawie Jagiellonia odniosła swoje ważne zwycięstwa: wywalczyła trzecie miejsce w Ekstraklasie i sięgnęła po dwa wicemistrzostwa - mówił wczoraj prezydent Tadeusz Truskolaski. - Cieszę się, że teraz przysłuży się Wiktorii.

Kawałek tej murawy będzie można zdobyć, pomagając ratować zdrowie 14-latki.


- O czym marzę? By wrócić do szkoły. Bardzo mi brakuje towarzystwa kolegów - przyznaje Wiktoria Długołęcka. Jest uczennicą gimnazjum. Ale od listopada to nauczyciele przychodzą do niej do domu.

- Wiktoria słabła. Ciężko jej było nawet wchodzić po schodach. Nie chcieliśmy już dłużej ryzykować jej przemęczenia - tłumaczy Ewelina Długołęcka, mama dziewczynki.

Na operację serca Wiktorii potrzeba 200 tys. zł. Pieniądze będą zbierane na niedzielnym festynie „Pożegnanie murawy”

Wiktoria nie może się przemęczać - od urodzenia ma chore serce. Przeszła pięć operacji: cztery pierwsze w Polsce, piątą w Niemczech.

Ale potrzebna jest kolejna, by poszerzyć tętnicę oraz wymienić rozrusznik i zastawkę. Lekarze w Niemczech mogliby to zrobić, nie otwierając po raz kolejny klatki piersiowej. Wstępny termin jest ustalony na lipiec. Ale potrzeba 200 tys. zł. Trwa już zbiórka na portalu siepomaga.pl. Natomiast w niedzielę każdy będzie mógł pomóc w nietypowy sposób.

- Po 11 latach wymieniamy murawę - mówi Małgorzata Arciszewska ze Stadionu Miejskiego.

I na niedzielnym festynie „Pożegnanie murawy” będzie można zdobyć jej kawałek. Piknik rozpocznie się o godz. 11. Na mieszkańców czekać będą dmuchane miasteczko, paintball laserowy czy pokazy taneczne i sportowe. A o godz. 14 odbędzie się licytacja 10 certyfikowanych fragmentów murawy. Poza tym będzie można otrzymać jej mniejsze kawałki za dowolne wpłaty. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie Wiktorii.

Na operację serca Wiktorii potrzeba 200 tys. zł. Pieniądze będą zbierane na niedzielnym festynie „Pożegnanie murawy”
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.