Pożyczki na walkę ze smogiem w województwie opolskim. Na poprawę efektywności energetycznej firm i modernizację budynków wielorodzinnych

Czytaj dalej
Edyta Hanszke

Pożyczki na walkę ze smogiem w województwie opolskim. Na poprawę efektywności energetycznej firm i modernizację budynków wielorodzinnych

Edyta Hanszke

Fundacja Rozwoju Śląska udziela nowych pożyczek 0 procent dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które przeznaczyć można na poprawę efektywności energetycznej firm oraz modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych w województwie opolskim.

Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu stwierdził złamanie przez Polskę prawa europejskiego w związku z stałym przekroczeniem poziomu pyłów PM10 w powietrzu. W związku z powyższym konieczne jest powzięcia działań umożliwiających poprawę jakości powietrza.

Przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe w naszym województwie na poprawę efektywności energetycznej firm oraz termomodernizację budynków mieszkalnych mogą skorzystać z pożyczek udzielanych przez Fundację Rozwoju Śląska.

Pożyczki na Efektywność Energetyczną w MSP

To oferta dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw zarejestrowanych, posiadających siedzibę lub oddział lub prowadzących działalność gospodarczą na terenie woj. opolskiego.

Pieniądze mogą otrzymać na: zastosowanie energooszczędnych (energia elektryczna, ciepło, chłód, woda) technologii produkcji i użytkowania energii; zastosowanie technologii odzysku energii wraz z systemem wykorzystania energii ciepła odpadowego w ramach przedsiębiorstwa, wprowadzania systemów zarządzania energią; zastosowanie energooszczędnych technologii w przedsiębiorstwach; do głębokiej modernizacji energetycznej budynków w przedsiębiorstwach; instalacje służące do wytwarzania, przetwarzania, magazynowania oraz przesyłu energii ze źródeł odnawialnych, jako element uzupełniający projektu; audyt energetyczny dla MSP, jako element kompleksowy projektu.

Pożyczkę można uzyskać na 96 miesięcy (w uzasadnionych przypadkach, przy docelowej oszczędności energii na poziomie co najmniej 60% do 120 miesięcy), a jej maksymalna kwota to 500 tys. zł.

Pożyczka Termomodernizacyjna

Przeznaczona jest dla spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych realizujących inwestycje w granicach administracyjnych woj. opolskiego na inwestycje polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych wraz z wymianą wyposażenia na energooszczędne. Wynosi do 500 tys. zł i należy ją spłacić w terminie do 96 miesięcy.

Pożyczki są finansowane z puli unijnej dla województwa opolskiego, czyli programu regionalnego.

RAZEM PRZECIW SMOGOWI - odc. 5

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.