Prawie 30 mln złotych! To nasz dług telefoniczny

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Prawie 30 mln złotych! To nasz dług telefoniczny

Jarosław Miłkowski

Zaległości wobec operatorów ma ponad 13 tysięcy Lubuszan. Kto przewodzi? Rekordzista to kobieta, mieszkanka powiatu międzyrzeckiego. Jaki ma dług?

31 919 zł – dokładnie tyle zalega dwóm operatorom telefonicznym dłużniczka rekordzistka w naszym województwie. To 33-letnia kobieta, mieszkanka powiatu międzyrzeckiego, spod znaku Skorpiona... Takie dane przekazał nam Krajowy Rejestr Długów.

Jak powstają telefoniczne długi? Można je podzielić na kilka kategorii. Robią je ludzie, którzy podpisują umowy na telefon, choć ani myślą płacić abonamentu i rachunków. Inne osoby wpadły i nie mają szans wyplątać się z sieci firm, które podstępem podpisują z nimi umowy. Są też przypadki błogiej nieświadomości, jak korzystanie z internetu w telefonie na wczasach na przykład w Australii.

Czytaj w poniedziałek, 13 marca, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.