Tomasz Mikulicz

Problemy z referendum. PKW ostrzega prezydenta Dudę

Problemy z referendum. PKW ostrzega prezydenta Dudę  Fot. A. Zgiet
Tomasz Mikulicz

Andrzej Duda dostał już pismo z Państwowej Komisja Wyborczej. Wynika z niego, że 10-11 listopada jako termin referendum konstytucyjnego jest niefortunny.

A to dlatego, że zazębia się z wyborami samorządowymi. Te mogą się odbyć w trzech terminach: 21, 28 października lub 4 listopada.

PKW informuje, że nawet jeśli premier (a to on decyduje) wybierze pierwszy termin, to druga tura będzie musiała się odbyć 4 listopada. I przez to istnieje poważne ryzyko, że komisje wyborcze nie zostaną jeszcze rozwiązane do 10 listopada, czyli do chwili rozpoczęcia referendum. A to oznacza, że osoby zasiadające w komisjach wyborczych nie będą mogły zasiąść w komisjach referendalnych. Do tych ostatnich potrzeba 250 tys. ludzi. Może zabraknąć rąk do pracy.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.