Program na tip-top, miejsca trochę mało

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Maria [email protected]

Program na tip-top, miejsca trochę mało

Maria [email protected]

Już wkrótce wchodzi w życie program 500 plus i dla samorządów jest to wyzwanie. co dobre, nie muszą się martwić, skąd wziąć pieniądze...

Jest już ogłoszony konkurs na dwa stanowiska w urzędzie w związku z wdrażaniem programu 500 plus. 8 marca otworzą tam koperty. Jeśli kandydatów będzie dużo, to czeka ich najpierw sito na teście, jeśli niewielu - wystarczy rozmowa kwalifikacyjna.

- Wszystko mamy wyliczone - podkreśla szefowa GOPS Grażyna Dąbrowiecka. - Pierwsza transza pieniędzy też została już przekazana. Mamy podręczniki, gdzie wszystko jest wyłożone od A do Zet o programie, jest też ministerialne szkolenie. Nie powinno więc być problemów.

Poza jednym. GOPS potrzebuje co najmniej dwa pomieszczenia, by ulokować tam nową komórkę wraz z jej zadaniami. A tych na razie nie ma. - Nie ma też decyzji, czy wejdziemy na pierwsze piętro starego szpitala - relacjonuje Dąbrowiecka. - Byliśmy, oglądaliśmy, ale jak będzie, nie wiadomo.

Jeśli udałoby się wygospodarować coś w samym urzędzie, to na pewno nie będzie problemów z siecią internetową. Jeśli poza - to nie wiadomo, jaka będzie tam infrastruktura.

Jak podkreśla Dąbrowiecka, czas pędzi zbyt bardzo: - 24 godzin nie starcza na wykonanie wszystkiego, co trzeba by zrobić - mówi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.