Prokuratura ponownie zbada sprawę Jacka Międlara

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Izabela Krzewska

Prokuratura ponownie zbada sprawę Jacka Międlara

Izabela Krzewska

Były dziś ksiądz podczas kazania w katedrze miał nawoływać do nienawiści.

Chodzi o kazanie wygłoszone ponad dwa lat temu na mszy w Białymstoku z okazji obchodów 82. rocznicy powstania ONR. Duchowny miał w nim użyć m.in. określeń „żydowski motłoch”.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku już raz badała tę kwestię i po kilku miesiącach umorzyła śledztwo. Ówczesny szef jednostki tłumaczył, że: „były to słowa wyjęte z kontekstu”, „duchowny odwoływał się do treści historycznych i Biblii”. Prokurator Marek Czeszkiewicz, który niedługo potem awansował na zastępcę Prokuratora Regionalnego w Białymstoku,

Z dalszej części artykułu dowiesz się m.in.

  • Dlaczego prokuratura ponownie zbada sprawę Międlara
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.