Izabela Krzewska

Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów

Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów Fot. Archiwum Protest pielęgniarek UDSK. Żaden pacjent nie ucierpiał. Nikt nie usłyszy zarzutów
Izabela Krzewska

Mimo masowych zwolnień lekarskich protestujących pielęgniarek nie doszło do narażenia życia i zdrowia pacjentów szpitala dziecięcego - uznała prokuratura i umorzyła postępowanie.

- Podstawą umorzenia postępowania były przesłuchania świadków oraz zgromadzona dokumentacja. Wynika z nich, że - z uwagi na mniejszą obsadę pielęgniarską - odwołano niektóre planowe przyjęcia oraz badania i zabiegi. Do szpitala byli przyjmowani pacjenci w stanach zagrożenia życia lub zdrowia - wyjaśnia Wojciech Zalesko, Prokurator Rejonowy Białystok-Południe.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku. Od początku zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który nie tylko mnie, ale mam nadzieję także moim Czytelnikom, dostarcza wielu emocji. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny. Ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.