Protest służb mundurowych w województwie podlaskim. W budżetówce wciąż wrze. Szykują się wyjść na ulice (zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Izabela Krzewska

Protest służb mundurowych w województwie podlaskim. W budżetówce wciąż wrze. Szykują się wyjść na ulice (zdjęcia)

Izabela Krzewska

Protestowali rezydenci i pielęgniarki. Do trwającego protestu policjantów w poniedziałek przyłączyły się kolejne służby mundurowe. Niezadowoleni z wynagrodzeń są nauczyciele. Fiasko negocjacji z rządem grozi zaostrzeniem akcji

Podlascy strażnicy graniczni od poniedziałku zamiast karania mandatami za wykroczenia będą stosować pouczenie. Ich budynki i służbowe pojazdy zostały oflagowane. Flagi na znak protestu pojawiły się też w Podlaskiem na jednostkach służby więziennej.

Do protestu przystąpiły w poniedziałek formacje reprezentowane przez Federacje Związków Zawodowych Służb Mundurowych: w tym strażacy i służba celno-skarbowa. Postulaty to wzrost uposażeń o 650 zł brutto, odmrożenie waloryzacji wynagrodzeń, wprowadzenie płatnych nadgodzin i służby w dni świąteczne oraz płatnych 100 proc. zwolnień lekarskich do 30 dni w ciągu roku.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • ile zarabiają funkcjonariusze poszczególnych służb 

 • czego chcą związkowcy

 • co na to MSWiA

 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.