Izabela Krzewska

Przestępstw jest mniej, a wykrywalność coraz lepsza. Białystok i pow. białostocki już nie jawi się jako „siedlisko zła”

Przestępstw jest mniej, a wykrywalność coraz lepsza. Białystok i pow. białostocki już nie jawi się jako „siedlisko zła”
Izabela Krzewska

W 2017 roku w Polsce stwierdzono 490711 przestępstw kryminalnych, to jest o 28153 mniej, niż w 2016 roku. Jednocześnie wykrywalność wzrosła o 4,6 proc

Policyjne statystyki wyglądają optymistycznie. W województwie podlaskim w ciągu roku spadła liczba przestępstw, a tutejsi policjanci są coraz skuteczniejsi w wykrywaniu sprawców. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Nie we wszystkich powiatach było tak samo dobrze.

Zacznijmy jednak od tej dobrej strony. W 2017 r. podlaska policja stwierdziła 17.122 przestępstw. To nie tylko liczba mniejsza o prawie 690 niż rok wcześniej, ale najniższa w historii tej formacji.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in:

  • Skala przestępczości spadła też w większości powiatów. Są jednak wyjątki
Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.