Radosław Dimitrow

Przez CEPiK nie może odśnieżać ulic. Biurokracja wysłała go na przymusowe bezrobotne

- Ściągnąłem pług z ciężarówki, bo wciąż nie mogę nią jeździć - mówi Piotr Płaczek. - Tracę na tym każdego dnia, a ZUS i urząd skarbowy i tak wyciągają - Ściągnąłem pług z ciężarówki, bo wciąż nie mogę nią jeździć - mówi Piotr Płaczek. - Tracę na tym każdego dnia, a ZUS i urząd skarbowy i tak wyciągają ręce po pieniądze.
Radosław Dimitrow

Piotr Płaczek od 7 tygodni nie może się doprosić przywrócenia auta do ruchu.

To, co mnie spotkało, w głowie się nie mieści! Choć mam ciężarówkę, to nie mogę nią jeździć - denerwuje się pan Piotr, który w Jemielnicy prowadzi jednoosobową firmę.

Piotr Płaczek jest w Jemielnicy osobą odpowiedzialną za odśnieżanie ulic. Od kilku już lat wygrywa przetargi organizowane przez gminę. Śnieg usuwa pługiem, który mocuje na przodzie swojego ciężarowego stara.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.