Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Materiał informacyjny

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się, czy Twój pomysł ma szanse na dofinansowanie lub jeśli realizujesz projekt możesz skorzystać z usług Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Otrzymasz u nas konkretną informację, która pomoże Ci w podjęciu decyzji o przygotowaniu projektu lub będzie przydatna przy jego rozliczeniu. Przedstawimy podstawowe kryteria uzyskania dofinansowania, wskażemy instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków oraz poinformujemy o procedurach, wymaganych dokumentach, terminach, zasadach opisywania dokumentów finansowo-księgowych związanych z rozliczeniem dotacji.

1. W jaki sposób pozyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
Osoby zamierzające otworzyć własną działalność gospodarczą mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach RPOWP 2014-2020 z II osi Priorytetowej Przedsiębiorczość i aktywność zawodowa, Działanie 2.3 Wspieranie powstawania i rozwoju podmiotów gospodarczych.

Osoby chcące założyć firmę mogą skorzystać również z mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Skorzystają z nich osoby od 30. roku życia, bezrobotne, poszukujące pracy i nieaktywne zawodowo. Wartość tej pożyczki nie może przekroczyć 20-krotności wysokości przeciętnego wynagrodzenia (ok. 90 tys. zł), a maksymalny okres spłaty to 84 miesiące. Pośrednikiem jest Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, która ma siedzibę w Łomży.

Dane kontaktowe i przekierowania na strony poszczególnych operatorów pożyczek znajdują się na stronie rpo.wrotapodlasia.pl zakładka "Gdzie zgłosić się po wsparcie".

Osoby zamieszkujące gminy wiejskie i wiejsko-miejskie do 20 tysięcy mieszkańców mogą skorzystać z dofinansowania na założenie firmy oferowanych przez operatorów wybranych w konkursach lokalnych grup działania (LGD).

Zapraszamy do zapoznania się z listą aktualnych naborów wniosków, która znajduje się na stronie Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów. Szukając konkretnego naboru warto skorzystać z filtrów np. "Temat", "Instytucja ogłaszająca konkurs".

2. Kto może ubiegać się o takie wsparcie w ramach RPOWP?
Osoby po 29 r. życia bezrobotne, poszukujące pracy i nieaktywne zawodowo, zwłaszcza te znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby starsze po 50 roku życia, kobiety, osoby z niepełnosprawnością, osoby długotrwale bezrobotne oraz niskowykwalifikowane zamieszkałe na terenie woj. podlaskiego.

Osoby do 29 r. życia pozostające bez pracy mogą ubiegać się o takie wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój www.power.gov.pl

3. W jakiej formie będzie udzielane dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
Wsparcie w ramach Działania 2.3 RPOWP ma formę mikropożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

WIĘCEJ O PROGRAMIE WSPARCIA W RAMACH RPOWP

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku
ul. Poleska 89, 15-874 Białystok
Godziny pracy:
pn. 8.00-18.00
wt.-pt. 7.30-15.30

Skontaktuj się z nami:
e-mail: [email protected]
tel.:

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.