Puszcza Białowieska. Ekolodzy: Lasy szykują powrót wycinki drzew

Czytaj dalej
Fot. RDLP w Białymstoku
Andrzej Matys

Puszcza Białowieska. Ekolodzy: Lasy szykują powrót wycinki drzew

Andrzej Matys

Ekolodzy m.in. z organizacji Prawnicy dla Ziemi, Dzika Polska i Greenpeace Polska są zaniepokojeni tym, że Lasy Państwowe, wbrew zaleceniom UNESCO, przygotowują nowe Plany Urządzenia Lasu. Ich zdaniem oznacza to powrót wycinki Puszczy Białowieskiej.

Jak zauważają przyrodnicy, jeśli na nowo ruszy komercyjna wycinka Puszczy, Komitet UNESCO może rozważyć umieszczenie jej na Liście Dziedzictwa Ludzkości w zagrożeniu. Takie stwierdzenie UNESCO pada w opublikowanym właśnie raporcie. Tylko wstrzymanie wycinki sprawiło, że Puszcza Białowieska nie trafiła na tę listę już teraz.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Mała poprawka w nazewnictwie - nie ekolodzy, tylko EKOTERRORYŚCI ! Jeszcze nigdy w swoim życiu nie słyszałem o żadnej akcji, która nie polegałaby na blokowaniu działania innych. Dla jasności - jestem za równowagą środowiska i człowieka, za "współpracą" i zawsze staram się żyć w zgodzie z naturą, nie szkodzić jej, ale bez przesady. Pewne działania czasami trzeba i należy przeprowadzać, a ONI to blokują. Człowiek czasami wręcz powinien pomagać przyrodzie przetrwać - patrz ratowanie Puszczy Białowieskiej przed kornikiem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.