Andrzej Matys

Radni KO chcą bronić szefa Iustutii, katowickiego sędziego Krystiana Markiewicza. Jest projekt stanowiska całej Rady Miasta Białystok

Łukasz Prokorym i Katarzyna Bagan-Kurluta z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej chcą by rada miasta przyjęła stanowisko w sprawie sędziego Krystiana Fot. Fot. POdlskiePO Łukasz Prokorym i Katarzyna Bagan-Kurluta z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej chcą by rada miasta przyjęła stanowisko w sprawie sędziego Krystiana Markieewicza
Andrzej Matys

Radni Koalicji Obywatelskiej, chcą by Rada Miasta Białystok podjęła w piątek (23.08) stanowisko dotyczące działalności organów państwa wobec prof. Krystiana Markiewicza. Ponieważ Koalicja ma większość, nie będzie z tym problemu.

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja białostockiej rady. O jej zwołanie poprosił prezydent Tadeusz Truskolaski, który chciał by radni pilnie zajęli się dwiema uchwałami w sprawie skargi na unieważnienie przez wojewodę studium zagospodarowania przestrzennego miasta oraz nagradzania nauczycieli.
Tynczaasem w czwartek radni poinformowali, że rozszerzą porządek obrad właśnie o przyjęcie stanowiska. Jak zapewnili, mają na to zgodę wiceprezydenta Raafała Rudnickiego (zastępuje prezydenta, który jest na urlopie).

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.