Raport CBA wskazuje, że nastąpił drastyczny wzrost przypadków korupcji

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Andrzej Matys

Raport CBA wskazuje, że nastąpił drastyczny wzrost przypadków korupcji

Andrzej Matys

CBA opublikowało niedawno mapę korupcji w Polsce w 2016 r. Ze statystyk biura wynika, że Podlasie z 876 zarejestrowanymi sprawami zajmuje 7. miejsce w Polsce. Wobec wcześniejszych danych oznacza to 7-krotny wzrost przestępstw korupcyjnych.

Według poprzedniej „Mapy korupcji” w Podlaskiem zarejestrowano 117 spraw. To dawało 15. miejsce w kraju. Mniej przypadków korupcji wykryto tylko na Warmii i Mazurach (85). Niestety, po roku Podlasie odnotowało znaczący, choć mało chlubny, awans.

Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, najczęstszymi przestępstwami były: sprzedajność urzędnicza (467 spraw), poświadczenie nieprawdy dla osiągnięcia korzyści majątkowej, czyli za łapówki (191) i nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (128 spraw). I pod względem form korupcji Podlaskie nie różni się od reszty kraju.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.