Red Devils Chojnice jadą do Gliwic

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Monika Smól

Red Devils Chojnice jadą do Gliwic

Monika Smól

Red Devils Chojnice zagrają w 10. kolejce ekstraklasy z Nbit Gliwice. Wyjazdowe spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 18.

Przed zespołami ekstraklasy futsalu w ten weekend już przedostatnie spotkania.

„Czerwone Diabły”, po dziewięciu spotkaniach, zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Nbit Gliwice jest dokładnie w połowie tabeli - plasuje się na szóstej pozycji. Chojniczanie zabrali dotąd 17 punktów, tyle samo co Pogoń ‘04 Szczecin. Natomiast ich najbliższy przeciwnik ma na koncie niewiele mniej, bo 14 punktów.

W trzech ostatnich spotkaniach Red Devils Chojnice wygrały z Red Dragons Pniewy i z Gwiazdą Ruda Śląska, a zremisowały z GAF Omega Gliwice. Z kolei ich rywal przegrał z GAF Omega Gliwice, wysoko pokonał Pogoń ‘04 Szczecin, wygrał również z Clearexem Chorzów.

Najlepszym strzelcem w zespole z Gliwic jest Przemysław Dewucki, który ma na swoim koncie siedem bramek. Plasuje go to na trzeciej pozycji wśród „królów strzelców”. Jest więc o oczko niżej niż Oleksandr Bondar, który pokonywał dotąd golkiperów przeciwników jedenastokrotnie.

Ambitnie grający chojniczanie na pewno nie okażą zmęczenia sezonem. I będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo, mimo iż na wyjazdach wiedzie im się znacznie gorzej niż na własnym parkiecie. Od początku bowiem zapowiadają, że marzy im się czołówka tabeli na koniec sezonu.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.