Rewelacja ekstraklasy na urodziny Wigier

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Adam Muśko

Rewelacja ekstraklasy na urodziny Wigier

Adam Muśko

I liga Towarzyskie spotkanie z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze będzie punktem głównym obchodów 70-lecia Wigier Suwałki, które odbędą się w niedzielę.

Górnik, który po roku przerwy wrócił do ekstraklasy, zajmuje teraz szóste miejsce w tabeli.

- Nie wiem w jakim składzie przyjadą Górnicy, ale my oczywiście wystąpimy w najmocniejszym. Dla mnie ważne, aby w Górniku wystąpił Damian Kądzior, który u nas grał jeszcze w poprzednim sezonie. Wigry zagrają z takim zaangażowaniem jak w meczu ligowym - twierdzi Dariusz Mazur, prezes Wigier. - Kibice będą mogli obejrzeć między innymi dwóch naszych nowych piłkarzy: Rumuna Laurentija Iorga i Ukraińca Sergija Pilipczuka.

Spotkanie z 14-krotnym mistrzem Polski rozpocznie się o godzinie 19.47.
Termin nawiązuje do daty powstania klubu, czyli 1947 roku. Mecz to nie jedyna atrakcja przygotowana prze suwalski klub na ten dzień. Wszyscy chętni mogą już od godziny 13 uczestniczyć w pikniku rodzinnym pod stadionem. Natomiast o godzinie 15 nastąpi uroczyste zakończenie i wręczenie nagród turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, nieżyjącego prezesa Wigier. W turnieju tym zagrają 9-latkowie miedzy innymi z takich klubów jak Jagiellonia, Legia Warszawa, czy Wisła Kraków, a także zespoły z Rosji, Litwy, Białorusi. W godzinach od 15 do 17.30 będzie finał wyborów miss Suwałk, a na scenie kilka razy zaprezentuje się zespół COOLERS - muzyczna gwiazda wieczoru.


- Ważnym wydarzeniem będzie także przyznanie kilkudziesięciu specjalnych odznak dla zasłużonych ludzi związanych z klubem - mówi Mazur. - Wśród wyróżnionych będą działacze, zawodnicy, trenerzy.

Przy tak podniosłej uroczystości kibicom Wigier humory może popsuć postawa zespołu w I lidze. Przebudowana drużyna pod wodzą nowego trenera Artura Skowronka z dwoma punktami po sześciu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

- To dopiero początek sezonu - uspokaja Mazur. - W sporcie trzeba cierpliwości i jestem pewien, że będzie lepiej.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.