Rewelacja ekstraklasy na urodziny Wigier

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Adam Muśko

Rewelacja ekstraklasy na urodziny Wigier

Adam Muśko

I liga Towarzyskie spotkanie z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze będzie punktem głównym obchodów 70-lecia Wigier Suwałki, które odbędą się w niedzielę.

Górnik, który po roku przerwy wrócił do ekstraklasy, zajmuje teraz szóste miejsce w tabeli.

- Nie wiem w jakim składzie przyjadą Górnicy, ale my oczywiście wystąpimy w najmocniejszym. Dla mnie ważne, aby w Górniku wystąpił Damian Kądzior, który u nas grał jeszcze w poprzednim sezonie. Wigry zagrają z takim zaangażowaniem jak w meczu ligowym - twierdzi Dariusz Mazur, prezes Wigier. - Kibice będą mogli obejrzeć między innymi dwóch naszych nowych piłkarzy: Rumuna Laurentija Iorga i Ukraińca Sergija Pilipczuka.

Spotkanie z 14-krotnym mistrzem Polski rozpocznie się o godzinie 19.47.
Termin nawiązuje do daty powstania klubu, czyli 1947 roku. Mecz to nie jedyna atrakcja przygotowana prze suwalski klub na ten dzień. Wszyscy chętni mogą już od godziny 13 uczestniczyć w pikniku rodzinnym pod stadionem. Natomiast o godzinie 15 nastąpi uroczyste zakończenie i wręczenie nagród turnieju imienia Grzegorza Wołągiewicza, nieżyjącego prezesa Wigier. W turnieju tym zagrają 9-latkowie miedzy innymi z takich klubów jak Jagiellonia, Legia Warszawa, czy Wisła Kraków, a także zespoły z Rosji, Litwy, Białorusi. W godzinach od 15 do 17.30 będzie finał wyborów miss Suwałk, a na scenie kilka razy zaprezentuje się zespół COOLERS - muzyczna gwiazda wieczoru.


- Ważnym wydarzeniem będzie także przyznanie kilkudziesięciu specjalnych odznak dla zasłużonych ludzi związanych z klubem - mówi Mazur. - Wśród wyróżnionych będą działacze, zawodnicy, trenerzy.

Przy tak podniosłej uroczystości kibicom Wigier humory może popsuć postawa zespołu w I lidze. Przebudowana drużyna pod wodzą nowego trenera Artura Skowronka z dwoma punktami po sześciu kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

- To dopiero początek sezonu - uspokaja Mazur. - W sporcie trzeba cierpliwości i jestem pewien, że będzie lepiej.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.