Edyta Hanszke

Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci. O zwycięstwie gmin decydują nasze głosy

19 szkół i 3 gminy z Opolszczyzny zgłosiły się do kampanii ekologicznej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację Fot. https://www.powietrzebezsmieci.pl/ 19 szkół i 3 gminy z Opolszczyzny zgłosiły się do kampanii ekologicznej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG im. I. Łukasiewicza.
Edyta Hanszke

19 szkół i 3 gminy z Opolszczyzny zgłosiły się do kampanii ekologicznej pod nazwą „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, prowadzonej przez Fundację PGNiG im. I. Łukasiewicza.

Nagrodą dla zwycięskich szkół jest warte 30 tys. zł. nowoczesne wyposażenie do pracowni przyrodniczych. Każda z placówek otrzyma scenariusze lekcji oraz pomysły na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I–III.

Na ich podstawie do 27 kwietnia nauczyciele przeprowadzą serię pięciu lekcji ekologicznych, poświęconych zanieczyszczeniom powietrza i sposobom na walkę z nimi. Organizatorzy wybiorą autorów najlepszych i najbardziej kreatywnych lekcji z trzech szkół.

Oprócz tego, w wybranej opolskiej szkole pojawi się ambasador programu Radek Brzózka, który weźmie udział w lekcji pokazowej.
Z kolei gminy (na Opolszczyźnie: Strzelce Opolskie, Jemielnica i Odrowąż w gm. Gogolin) walczą o pięć naukowych placów zabaw o wartości około 100 tys. zł. Zdobędą je te samorządy, które uzyskają najwyższą liczbę głosów przez internet proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

Głosowanie prowadzone jest do 28 lutego na stronie: www.powietrzebezsmieci.pl. Zanim oddamy głos, trzeba zapoznać się z materiałem edukacyjnym o zanieczyszczeniach powietrza i udzielić odpowiedzi na proste pytanie.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.