Rudniki. Nie chcą kurnika w pobliżu pałacu Paca

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Jakubicz
tom

Rudniki. Nie chcą kurnika w pobliżu pałacu Paca

tom

Mieszkańcy obawiają się smrodu oraz zanieczyszczenia powietrza i wód. Stanowczo więc nie zgadzają się na rozbudowę fermy drobiu.

Ma ona powstać w podraczkowskich Rudnikach. Od blisko roku Tomasz Szydłowski hoduje drób w znajdującej się tutaj przebudowanej chlewni. Niedawno wystąpił o pozwolenia na budowę nowych obiektów. Mogłoby w nich zmieścić się do 400 sztuk drobiu.

Gdy tylko o tych planach dowiedzieli się mieszkańcy, zaczęli protestować. Przypominają, co działo się, gdy w tym samym miejscu znajdowała się chlewnia.

- Potworny smród roznosił się po całej okolicy - mówią.

Protestuje m.in. Ryszard Drobiszewski, który w pobliżu prowadzi dom weselny. Obawia się, że straci wszystkich klientów. Bo kto będzie chciał organizować przyjęcie weselne w oparach smrodu? A dom od kurnika dzieli raptem 300 m.

Mieszkańcy zwrócili się do wójta gminy Andrzeja Szymulewskiego, by zorganizował spotkanie z inwestorem. Wójt na propozycję mieszkańców przystał.

Rudniki. Nie chcą kurnika w pobliżu pałacu Paca
Wojciech Jakubicz

Ludzie podzielili się swoimi obawami. Przypomnieli też, że całkiem niedaleko znajdują się ruiny pałacu Paca, który w najbliższych latach ma być odbudowywany. Nowy właściciel chce urządzić tu m.in. ekskluzywny hotel.

- Ciekawe, czy dotarła do niego informacja o pomyśle rozbudowy kurnika? - dopytywali ludzie.

Tomasz Szydłowski przekonywał jednak, że uciążliwości dla sąsiadów nie będzie.

- Kurnik to nie chlewnia, tu nie ma takiego smrodu - mówił.

Przypomniał też, że kupił byłą chlewnię z zamiarem jej rozbudowy. Teren, na którym obiekt się znajduje określany jest jako „rolniczy rozwojowy”. - Dużo już tu zainwestowałem - dodał.

Mieszkańców jednak nie przekonał. Teraz sprawę analizuje wójt Szymulewski. Zapowiada, że decyzję podejmie w ciągu najbliższego tygodnia.

tom

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.