Rzeszów Rockets szuka zawodników

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Michał Czajka

Rzeszów Rockets szuka zawodników

Michał Czajka

Rzeszowski klub futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets powoli myśli już o następnym sezonie i zachęca miłośników tej dyscypliny do wstąpienia w szeregi „Rakiet”.

W sezonie 2016 rzeszowski zespół grał w 2 lidze i zaprezentował się całkiem nieźle.

– Naprawdę niewiele zabrakło nam do play – offów – wspomina menagerka drużyny Andżelika Rydel. – W czasie rozgrywek doszło do zmiany trenera i potem wszystko zaczęło się układać lepiej – dodaje.

Funkcję szkoleniowca pełnił Mateusz Kuc, który wcześniej był również zawodnikiem, ale z powodu kontuzji musiał zmienić stanowisko.

- Obecnie kadra naszego zespołu liczy około 50 zawodników, ale jest to liczba trochę zawyżona, bo mamy kilku studentów czy ludzi dojeżdżających, więc myślę, że realnie patrząc jest to około 40 – mówi Andżelika Rydel.

Rzeszów Rockets cały czas szuka więc nowych twarzy, bo zawodników nigdy dość. Z tego powodu 1 lutego w hali Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie odbędzie się kolejny już nabór do drużyny.

– Szukamy przede wszystkim dużych zawodników, ale na dobrą sprawę nie wprowadzamy żadnych ograniczeń – informuje menagerka „Rakiet”. – Zapraszamy wszystkich chętnych na godzinę 21. Trzeba jedynie mieć skończone 16 lat, a reszta w sumie nie ma znaczenia, żeby się zgłosić – dodaje.

Wszyscy, którzy zdecydują się spróbować swoich sił w rzeszowskim zespole przejdą proces rekrutacji i dopiero wtedy okaże się, kto ma właściwe predyspozycje do tego sportu. Futbol amerykański nie jest może jeszcze tak bardzo znany w naszym kraju, ale Andżelika Rydel uważa, że jego popularność stale rośnie.

– Moim zdanie, to jednak z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych – mówi.

Póki co jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się rozgrywki w sezonie 2017, ale jasne jest już, że rywale będą inni niż w zeszłym sezonie.

– Z poprzedniego sezonu będzie z nami grać tylko Aviators Mielec, a reszta jest zupełnie nowa – informuje Rydel. – Czekają nas m. in. mecze w Warszawie, Radomiu czy Lublinie.

W nadchodzącym sezonie działacze Rzeszów Rockets chcą pchnąć działalność klubu mocno do przodu.

– Mamy bardzo ambitne plany – zapowiada Andżelika Rydel. – Chcemy dołożyć wszelkich starań do promocji naszego klubu, a także dyscypliny. Liczymy, że futbol amerykański będzie w naszym województwie coraz popularniejszy, a razem z tym przyjdzie także wynik sportowy – kończy menagerka „Rakiet”.

Michał Czajka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.