Są dotacje, więc będą budowane nowe drogi w powiecie włocławskim

Czytaj dalej
Fot. Anna Arent
Małgorzata Goździalska

Są dotacje, więc będą budowane nowe drogi w powiecie włocławskim

Małgorzata Goździalska

Tuż przed odejściem ze stanowiska wojewoda kujawsko-pomorska Ewa Mes zatwierdziła listę rankingową wniosków o dofinansowanie w przyszłym roku inwestycji w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”.

Na liście gminnej znalazły się 72 wnioski. Wnioskowana suma dofinansowania z budżetu państwa to prawie 68 milionów złotych, z tym że na inwestycje dla gmin przewidziano 24 miliony złotych.

Na najwyższej, bo szóstej pozycji na liście jest projekt miasta i gminy Lubień Kujawski. - W ramach projektu za kwotę pięciu i pół miliona złotych planujemy przebudowę ponad 16 kilometrów dróg gminnych w miejscowościach Chwalibogowo, Wola Olszowa, Morzyce, Kamienna, Gole, Kaliska, Krzewie oraz Sławęckie Góry - mówi burmistrz Marek Wiliński.

Kwota przyznanej dotacji z budżetu państwa wynosi 2,75 miliona złotych.

- Bezzwrotnej pomocy finansowej na sfinansowanie tego projektu w kwocie ponad trzystu tysięcy złotych udzieli dodatkowo gminie powiat włocławski - dodaje burmistrz.

Władze miasta i gminy Lubień Kujawski planują ponadto w przyszłym roku pozyskać dodatkowe fundusze na budowę prawie czterech kilometrów dróg w miejscowościach: Czaple, Rutkowice oraz Kretkowo. Chodzi o pieniądze z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Pozwoliłoby to na wybudowanie w 2016 roku dwudziestu kilometrów dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej - podkreśla burmistrz Marek Wiliński.

A to już byłoby coś!

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.