Są ubytki w kadrze, ale i doświadczenie już duże

Czytaj dalej
Adam Muśko

Są ubytki w kadrze, ale i doświadczenie już duże

Adam Muśko

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka i TS Siemiatycze przygotowują się do gry w II lidze.

Dla drużyny z Dąbrowy Białostockiej będzie to trzeci sezon na tym szczeblu rozgrywek. Dwa lata temu było 12 miejsce, a w ostatnim sezonie szósta pozycja.

- Wypadliśmy bardzo dobrze, ale nadchodzące rozgrywki będą pewną niewiadomą - twierdzi Wojciech Andrukiewicz, który wraz z Mirosławem Tokajukiem prowadzi Szczypiorniaka. - Do klubów z I ligi odeszło nam dwóch wyróżniających się zawodników: Bartosz Hellman do MKS Wieluń, a Paweł Kowalczyk do Uniwersytetu Radom. Dziękujemy im za grę i życzymy sukcesów.

To nie pierwsi wychowankowie Szczypiorniaka, którzy robią znaczące kariery. Szymon Sićko w czerwcu został powołany do pierwszej reprezentacji Polski na turniej w Norwegii, a Jakub Orpik zagrał w kadrze juniorów na mistrzostwach świata w Gruzji.

- Ci dwaj zawodnicy po skończeniu naszego gimnazjum trafili do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i jak widać fajnie się rozwinęli - cieszy się Andrukiewicz. - Miejmy nadzieję, że kolejni pójdą ich śladami. W tym sezonie ważne będzie jak w wiek seniora wejdą Mateusz Bruszewski i Mateusz Łabieniec. Bardzo liczymy na nich. No i pozostali nasi zawodnicy mają już dwa lata doświadczenia w II lidze.

Z ubytków w Szypiorniaku należy jeszcze odnotować wyjazd za granicę Piotra Karbowskiego. Natomiast nowi zawodnicy w ekipie to skrzydłowy Norbert Maksymczuk i bramkarz Robert Maksimowicz z białostockiego Bestiosa, który nie zdołał się utrzymać w II lidze.

Szczypiorniak trenuje od początku sierpnia. Drużyna ma za sobą wygrany 31:21 sparing z MOSiR Kętrzyn (II liga). W najbliższy weekend weźmie udział w turnieju w Ostrołęce, a 16 września Szczypiorniak będzie gospodarzem turnieju. Liga wystartuje 23 września.

Zupełnym beniaminkiem w rozgrywkach będzie drużyna TS Siemiatycze, która w poprzednim sezonie pod wodzą trenera Norberta Marksa okazała się najlepsza w III lidze, gdzie grały także zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego.

- Zespół opiera się na zawodnikach z roczników 2000- 2001. W kadrze mamy także pięciu seniorów, którzy w przeszłości trenowali w piłkę ręczną w szkole i nie wyjechali z Siemiatycz - opowiada Marks. - Chcemy spróbować powalczyć o utrzymanie i aby to nie był epizod. Mam nadzieję, że pozostaniemy na tym poziomie na dłużej.

W związku z reorganizacją rozgrywek w II lidze zagra tylko dziewięć zespołów. Aż cztery czołowe drużyny z poprzednich zmagań przeszły do I ligi, która został powiększona do 16 zespołów.

- Tak więc wydaje się, że poziom powinien być niższy, ale więcej będziemy wiedzieli po pierwszej rundzie - kończy Marks.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.