Same zrobiły sobie gadżety na wakacje!

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Anna [email protected]

Same zrobiły sobie gadżety na wakacje!

Anna [email protected]

W Chojnickim Centrum Kultury zakończyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. Główną ideą była nauka przez zabawę i doświadczenie.

W pierwszym dniu uczestnicy wybrali się do chojnickiego Eksperymentarium, gdzie dzieciaki uczyły się o przyrodzie oraz historii regionu poprzez świetną zabawę.

Poznali także tajniki chemii poprzez doświadczenia, które można przeprowadzić we własnym domu. Dzień drugi związany był z morzem i rybami.

Dzieci próbowały zbudować własne akwarium z niepotrzebnych rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Potem obserwowały, jak te przedmioty zachowują się w wodzie. Poznawały też sowy, rodzime ptaki, które są bardzo tajemnicze. Starały się rozgryźć zagadkę ich popularności w kulturze masowej. Próbowały też inspirować się sową i stworzyć eko-maskotkę z ekoodpadów. W Gospodarstwie Artystycznym państwa Mankiewiczów dzieci malowały obrazy związane z rzeką i jej urokami. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dzieci zbudowały dwa gadżety na wakacje - pierwszy to wachlarz zrobiony z patyczka do lodów oraz talerzyk jednorazowy, a drugi to piłeczka - gnieciuch.

Zabawa z piłeczkami była totalnym szaleństwem, dzieci dostały mnóstwo mąki i balonów. Uczyły się jak stworzyć takie piłeczki, wsypując mąkę do balonika.

Wszyscy uczestnicy do dziś doskonale wspominają zajęcia warsztatowe. Chojnickie Centrum Kultury po raz kolejny zdało egzamin.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.