Marzena Sutryk

Samorządowcy mają dostać mniej. Komu jeszcze utnie PiS?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił , że rząd zmniejszy diety poselskie o 20 procent, a do tego ograniczy wynagrodzenia samorządowców - wójtów, burmistrzów, Fot. archiwum polskapress Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił , że rząd zmniejszy diety poselskie o 20 procent, a do tego ograniczy wynagrodzenia samorządowców - wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów oraz ich zastępców.
Marzena Sutryk

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił , że rząd zmniejszy diety poselskie o 20 procent, a do tego ograniczy wynagrodzenia samorządowców - wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów oraz ich zastępców.

Bomba wybuchła po tym, gdy w Polskę wyruszył „konwój wstydu”, czyli billboardy na lawetach przygotowane przez Plaformę Obywatelską. To na nich politycy PO napiętnowali tych członków rządu (ze wskazaniem konkretnych kwot), którzy otrzymali od premier Beaty Szydło nagrody.

Taki billboard z twarzą Pawła Szefernakera, posła i wiceministra w rządzie PiS, krąży właśnie po miastach w naszym regionie. Wczoraj dotarł do Koszalina. Trudno nie odnieść wrażenia, że to właśnie ta akcja była przyczynkiem do decyzji, którą ogłosił lider PiS.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.