Selfie z Poznaniem: Tom „Qlhead” Kuldo

Czytaj dalej
Fot. Tom „Qlhead” Kuldo
Sebastian Gabryel

Selfie z Poznaniem: Tom „Qlhead” Kuldo

Sebastian Gabryel

Poznań to przede wszystkim jego mieszkańcy – podkreśla Tom „Qlhead” Kuldo, jeden z najpopularniejszych poznańskich producentów muzyki elektronicznej.

Poznań ma wiele miejsc, w których warto zrobić sobie selfie. Dla przykładu na Starym Rynku, obowiązkowo z poznańskimi koziołkami, „mieszkającymi” na wieży Ratusza. Zostając przy Starym Rynku, polecam fotkę z Fontanną Neptuna na drugim planie, dla krnąbrnych – pod Pręgierzem, a na ulicy Półwiejskiej koniecznie odwiedzić Starego Marycha.

Ja natomiast, gdybym miał zrobić sobie selfie z Poznaniem, to na najwyższym piętrze wieżowca. Albo na jego dachu! Dlaczego? Bo uwielbiam panoramę tego miasta. Zawsze będę pamiętał przylot do Poznania, jaką wielką radość sprawił mi jego widok z „lotu ptaka”. Dopiero z góry można dostrzec w całości, jak piękne i kolorowe jest to miasto.

Kiedy zapytasz mnie który kolor jest najpiękniejszy, to bez wahania odpowiem – zielony! Myślę, że to jest bardzo ważne, aby w naszym mieście było go jak najwięcej. W końcu rośliny to jego „płuca” – one dają nam oddech od spalin, smogu i cieszą nasze oczy. W tym ciągłym pośpiechu życia codziennego w mieście, dobrze jest popatrzeć na zieleń i trochę się wyciszyć. Ja tak robię codziennie.

Moje ulubione miejscówki to Lasek Marceliński, tereny jeziora Rusałka, Park Cytadela i otoczenie mojego bloku na Grunwaldzie. Siadasz na balkonie, dookoła same drzewa. Wyglądasz przez okno w kuchni i nie widzisz nic, oprócz potężnego kasztanowca, z którego witają cię ptaki. Aż chce się żyć i komponować muzykę! Dlatego nie ukrywam, że przeraża mnie wycinanie drzew i tworzenie w miejscach parków betonowych osiedli. Tak, rozumiem, że rozbudowa infrastruktury jest konieczna, ale nie kosztem zieleni! Czyniąc tak, za jakiś czas wszystko stanie się szare i mdłe...

Dla mnie Poznań to przede wszystkim jego mieszkańcy. Bez znaczenia, czy rdzenni, czy też napływowi. Ważne, żeby kochali Poznań, identyfikowali się z nim. Żyli jego radościami i problemami, a przede wszystkim głośno to wyrażali. Oby zawsze byli dumni z tego miasta, z jego historii i tradycji. Tak będzie, jeżeli każdy z nas będzie czuł się w Poznaniu bezpiecznie i mając perspektywy, z nadzieją spoglądał w przyszłość. Tego życzę każdemu. Dużo optymizmu, szczęścia i tolerancji. Najlepszego!

Tom „Qlhead” Kuldo – poznański producent muzyki elektronicznej, kompozytor muzyki filmowej, wydawca i założyciel 3LOOP Records

Sebastian Gabryel

Szef działu kultury w dzienniku "Głos Wielkopolski" oraz wydawca internetowy serwisu poznan.naszemiasto.pl. Zajmuję się każdym aspektem (nie tylko) poznańskiej kultury – i to nie tylko tej przez "ą ę". Piszę o tym, co ciekawego w niej piszczy, choć nie ukrywam, że osobiście najbliżej mi do wydarzeń, w których setlista ma znaczenie. Przygotowuję dla Was nie tylko gorące newsy z (wielko)polskiego świata muzyki, filmu, literatury, teatru czy gier, ale rozmawiam też z artystami i przygotowuję zestawienia najciekawszych kulturalnych zjawisk. Maczam też palce w poznan.naszemiasto.pl. Prywatnie? Minimal, IDM, ambient, trap metal i ciężkie rzeczy z przedrostkiem "post-" – tam jestem. Niepoprawny eklektyk muzyczny, binge-watcher i gorliwy prenumerator czasopisma Spotify. Dumny posiadacz maltańczyka i rogatej żaby. Profesjonalizujący się amator miksów, masterów i wszelkiej produkcji szeroko pojętej muzyki elektronicznej w tempie 125 BPM.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.