Seniorzy w naszym regionie zalegają ze spłatą 194 mln zł

Czytaj dalej
Fot. Archiwum AIP
Jolanta Zielazna

Seniorzy w naszym regionie zalegają ze spłatą 194 mln zł

Jolanta Zielazna

Emerytka-rekordzistka w województwie kujawsko-pomorskim ma do spłacenia ponad 2 mln zł długu. Wśród zadłużonych emerytów przeważają kobiety.

Ponad 15 tysięcy seniorów z województwa kujawsko-pomorskiego figuruje w rejestrze dłużników. Winni są w sumie 194 miliony zł. Długi seniorów mogą rosnąć.

Kobieta przed "Biedronką" prosiła wchodzących do sklepu klientów, by kupili jej coś do jedzenia. Część mijała ją obojętnie, inni po wyjściu dawali bochenek chleba, serek, paczkę wędliny, coś, co mogła kilka dni przechowywać.

Informacje Krajowego Rejestru Długów o długach seniorów pojawiają się systematycznie i nie są optymistyczne. To bardzo zadłużona grupa społeczna. Najbardziej - w różnego rodzaju instytucjach finansowych.

W KRD zanotowanych jest 238 tys. dłużników-emerytów, którzy rozmaitym firmom, instytucjom, dostawcom mediów winni są prawie 3,2 miliarda zł! 

W województwie kujawsko-pomorskim dłużników w wieku senioralnym jest dokładnie 15 725. Winni są w sumie 194 mln zł. 

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.